Program pro ZŠ a další sdružení

Kam na školní výlet?

Nechcete dětem zpestřit letní tábor výletem na Lysou horu?

Co takhle vyrazit v rámci školní výuky se třídou, nebo jinou skupinou dětí na zábavný a naučný výlet do přírody, poznat nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd? 

 

Výchovný program

"Dostaňme děti od televizorů a počítačů do přírody"

 

Cílem tohoto programu je ukázat dětem a rodinám krásu beskydské přírody v rámci řízeného výstupu nebo pobytu na nejvyšší hoře Moravskoslezských Beskyd Lysé hoře. Tento vrchol byl vybrán mimo jiné také proto, aby si děti vyzkoušely fyzicky náročnější pohyb, namísto zdlouhavého sezení ve školních lavicích a poté doma u počítačů nebo televize. Čeká je spousta zdravého pohybu na čerstvém vzduchu v atmosféře Beskyd.

Iniciátorem tohoto výchovného programu pro mládež je Klub českých turistů, následně se přidali další partneři a to Ostravská univerzita v Ostravě, Regionální pracoviště Správa CHKO Beskydy a ČSOP Salamandr s.r.o. Hlavním důvodem realizace je fakt, že dnešní děti a mládež žijí v záplavě elektroniky a nedostatku pohybu. Již malé děti tráví veškerý volný čas u počítačových her a internetu, což má výrazný dopad na jejich myšlení a zdraví. Pohyb dětí a mládeže se často zúží jen na tři hodiny tělesné výchovy týdně a místo výletů do přírody se dnes jezdí do nákupních center. Tyto podněty vedly k tomu, že vznikl program "Dostaňme děti od televizorů a počítačů do přírody", který může dětem a mládeži nabídnout zdravý pohyb na horách obohacený výchovou k ochraně přírody. Kromě snahy vytáhnout děti ven za pohybem, je také cílem pokusit se,  spolu s jejich učiteli a vedoucími, zábavným způsobem děti přesvědčit, že je příroda kolem nich  krásná.

 


Novinky

 • Pro červen kapacita naplněna!

  28.5.2017

  Z důvodu velkého zájmu o společné vycházky na Lysou byla pro měsíc ČERVEN již kapacita naplněna a další rezervace v tomto měsíci nepřijímáme. Děkujeme za pochopení! Víkendové výstupy budou možné dle domluvy. Od července do října jsme tu stále pro Vás!

 • I v roce 2017 společně na Lysou!!!

  9.3.2017

  Stejně jako loni i letos budeme chodit na Lysou horu a povídat si o přírodě a Beskydech. Pojďte si s námi protáhnout po zimě kosti a prožít fajn den na horách! :-) Rezervace přijímáme prostřednictvím objednávkového formuláře na webu již nyní!

 • Nové facebookové stránky!!!

  30.11.2016

  Navštivte nové facebookové stránky programu! Najdete zde aktuální informace, fotografie i zajímavosti. Zároveň zde najdete prostor pro hodnocení programu, nebo naopak můžete sledovat ohlasy kolegů pedagogů... https://www.facebook.com/spolecnenalysou/?ref=