ZŠ Petra Bezruče z Frýdku-Místku

Šesťáci ze ZŠ Petra Bezruče ve Frýdku-Místku se na Lysou těšili, zvládli ji na jedničku!

ZŠ Generála Piky z Ostravy

Žáky během výstupu čekala spousta soutěží, tajenek a vyzkoušeli si i poznávání zvláštních a vzácných přírodnin. Na vrcholu jsme se společně občerstvili v nové Bezručově chatě a po krátkém zábavném přírodovědném testíku byli žáci ohodnoceni cenami.

Loutkové divadlo na Bezručově chatě

Loutkové divadélko pro děti v Bezručově chatě u příležitosti hromadného výstupu a vytlačení kočárků s dětmi na vrchol nejvyšší hory Moravskoslezských Beskyd.

Sezónu 2016 zahájily Toulavé boty!

Členové turistického kroužku „Toulavé boty“ byli letošními prvními účastníky programu „Společně na Lysou“. Malí třeťáci se výstupu nezalekli. Po deštivém pátku je na Ostravici přivítalo sluníčko, které je doprovázelo až na nejvyšší vrchol Beskyd. Během výstupu se seznamovali s místopisem, s jarní přírodou, prověřili si znalosti z přírodovědy. Pod vrcholem si užili poslední sníh. V učebně Bezručovy chaty zhlédli krátký film o Lysé hoře. Vyzkoušeli si odlévání stop a závěrečným testem si ověřili své znalosti, které nabyli během výstupu na Lysou horu.

I třeťáci ze ZŠ a MŠ Ostrava-Proskovice změřili své síly s Lysou horou

Pro některé byl výstup na Lysou horu premiérou, o to větší to byl zážitek!

Čtvrťáci ze ZŠ a MŠ Ostrava-Výškovice zdolali Lysou horu!

Nejen fyzickou kondici, ale také své znalosti o přírodě prokázali žáci 4. třídy z Ostravy-Výškovic.

Návštěva z Jižní Moravy!

Dne 19.5. 2016 nás svou návštěvou poctila základní škola až z Jižní Moravy. Snad se jim u nás líbilo.

ZŠ Npor. Loma Příbor na Lysé podruhé

ZŠ Příbor se na Lysé líbilo, proto do Beskyd vyrazili znovu s šesťáky!

ZŠ Npor. Loma Příbor na Lysé hoře!

Také 8. a 9. třída ze Základní školy v Příboře s námi vystoupala na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd.

Deváťáci ze ZŠ 1. máje Frýdek-Místek

Výstupy školních tříd na Lysou horu letos zahájili deváťáci ze ZŠ 1.máje Frýdek-Místek.

Deváťáci ze ZŠ Hnojník šli společně na Lysou

Deváťáci ze ZŠ Hnojník se rozhodli vyrazit společně na Lysou horu. Během náročnější cesty na vrchol je čekala spousta soutěží a zastávek, kde se dozvěděli různé zajímavosti, především o přírodě Beskyd. Vyzkoušeli si poznánávání pobytových znaků zdejších zvířat a obrázků běžných i vzácnějších druhů ryb řeky Ostravice. Na vrcholu, již v nové audiovizuální místnosti shlédli krátký film o Bezručově chatě a poté určovali typy ptačích zobáků dle kosterních preparátů. Obvzláště toto cvičení si žáci oblíbili.  Děti měly příležitost úžít si se svými spolužáky den na horách, plný nových informací, zábavy a zdravého pohybu.

Slavnostní otevření Bezručovy chaty 5. září 2015!

Po několikaletém snažení Klubu českých turistů byla 5. září 2015 slavnostně otevřena Bezručova chata na Lysé hoře. Na slavnostní akt se přišlo podívat mnoho turistů a přizváni byli i lidé, kteří se na obnovení této horské chaty podíleli. Tito hosté se poté zúčastnili i oslavy ve vnitřních prostorech chaty. Veřejnosti bude chata zcela otevřena až během září, jakmile bude ukončeno kolaudační řízení. Při příležitosti otevření byla také zároveň vysvěcena kaplička, jež byla postavena naproti Bezručovy chaty.